22 września, 2016
21 edycja targów METAL w Kielcach zakończyła się sukcesem

Wystawa odnotowała 35-procentowy wzrost: ilości firm i zwiedzających! „Przemysłowa Jesień w Targach Kielce” nie zawiodła tych, którzy 20-22 września zdecydowali się uczestniczyć w targach branży odlewniczej. Targi METAL, ALUMINIUM & NONFERMET oraz RECYKLING zgromadziły w sumie 391 firm z 30 krajów świata – wystawców, współwystawców i firmy reprezentowane. Wszystkie wystawy zajęły powierzchnię ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych. Frekwencja po 3 targowych dniach okazała się o 35 procent wyższa niż przy poprzedniej edycji z roku 2014!

Na targi Metal w Kielcach jeździmy od lat. W naszej ofercie jest wiele stali do pracy na gorąco, na zimno...

W Kielcach zaprezentowały się odlewnie, dostawcy surowców i komponentów oraz firmy związane z recyklingiem metali. Specjalną część wystawy stanowiły firmy sektora odlewnictwa ciśnieniowego. Oprócz polskich przedsiębiorców, najliczniejszą grupę stanowiły firmy z Niemiec i Włoch. – Uczestniczę w Targach METAL od 21. edycji. Te targi to potencjalny punkt odniesienia dla Europy Środkowej – mówił na otwarciu wystawy Maurizio Sala, Prezydent Włoskiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn Odlewniczych AMAFOND.

Tradycyjnie, podczas targów Metal można porozmawiać z wystawcami prezentującymi różnorodne przyrządy pomiarowe, jak choćby na stoisku poznańskiej firmy ITA.

Kolejną edycję Targów METAL i „Przemysłowej Jesieni” zaplanowano na wrzesień 2018. Będzie towarzyszyć ważnemu wydarzeniu branży - Światowemu Kongresowi Odlewniczemu w Krakowie.

Pomysł żeby targi Metal odbywały się co dwa lata sprawdził się i spowodował 35% wzrost liczby uczestników i to po stronie wystawców jak i zwiedzających targi.